Се заљубила во авионот и сакала да се омажи за него: „Вака се однесувам, а еве што најмногу ме возбудува кај него“ (ФОТО)

0

Германката Мишел Кобке (29) се заљубила во авионот Боинг 737-800 и сака да се омажи за него. Тоа тоа го објави уште во 2019 година, кога Мирор ја објави нејзината приказна, но до ден денес не е познато дали навистина се „омажила“ за авионот.

Тогаш го смислила прекарот „ Шатц“ (богатство) за нејзиниот сакан авион .

– Последен пат бев во врска во 2011 година, но таму немаше љубов. Шатц е мојата единствена љубов. Тоа е најдобрата врска што сум ја имал. Толку се возбудувам секогаш кога ќе го видам – гордо рече тогаш таа.

Мишел Кобке

– Прво ме привлекоа крилата во авионот. Секој авион е различен – додаде таа.

Кога оваа бизарна приказна стигна до странските медиуми, Мишел почна да добива грди коментари на социјалните мрежи.

– Секоја вечер спијам со делови од авион. Ние сме многу интимни. Тоа го нарекувам „врска на далечина“ затоа што можам да бидам со авионот само кога летам во него – рекла Мишел и додала дека и’ е доста од грди натписи.

– Добивам лоши коментари. Ми велат дека треба да одам на терапија и дека сум болна. Но, јас го сакам мојот живот и среќна сум.

Мишел Кобке

Германката до медиумите стигна пред десет години. Потоа носела корсет три години, дури и додека спиела. Во тој период половината и’ се намалила од 64 на само 40 сантиметри, пишува Daily Mail.