Се огласи братот на Кејт Мидлтон: Испрати шокантна порака 

Помладиот брат на Кејт Мидлтон, Џејмс, се огласи на својот Инстаграм профил откако објави дека принцезата боледува од рак.

Џејмс сподели фотографија од детството, а во описот испрати потресна порака.

„Со текот на годините заедно искачивме многу планини. Како семејство, оваа ќе ја искачиме со вас“, напиша тој во описот на фотографијата.

Потсетуваме дека вчера во видео на Инстаграм принцезата сподели со светот дека боледува од рак.