Се огласи човекот кој ја изневери сопругата со нејзиниот татко: Ги откри деталите од аферата и сега сите се на негова страна (фото/видео)

0

Само неколку дена откако беше претставен како прељубник и како неверен сопруг кој се впуштил во афера со таткото на неговата сопруга, Џунино Вирџилио конечно се огласил и се обидел да објасни што го навело да падне во прегратките на Едиелсон Оливеира – човекот чија ќерка е негова жена.

Пред камерата на бразилските новинари тој се прикажа како жртва и ја опиша својата врска како токсична.

„Ми дојде преку глава од неговите постојани закани. Кога немаше да ми каже дека ќе ме убие, ми велеше дека ќе испрати некој да ме убие. Но, не застана тука. Се закануваше и дека ќе ми го киднапира синот и сето тоа заедно навистина влијаеше на мојата душевна состојба“, изјави Вирџилио.

Младиот не ја објаснил причината за заканите, со кои неговиот свекор наводно го уценувал, но понатаму рекол дека намерата му била да му постави стапица на свекорот за да може да се ослободи од нехо.

„Морав да ја играм неговата игра за да соберам докази против него. Фала му на Бога, сега имам адвокат со мене. Вистината ќе излезе на виделина и цел Бразил ќе разбере што се случи, односно што направи со мојот живот.”

Камил Оливиеро

Во вторникот, Вирџилио објави видео на Фејсбук од жена која ја претставил како свекрва, во која вели дека кутрата жена била постојано изложена на заканите на Едиелсон околу 20 години.

Во исто време, тој го нарече својот свекор чудовиште, а првите пораки за поддршка ги доби во коментарите на социјалните мрежи.

„Жал ми е за ова момче“, напиша еден корисник на TikTok под видеото од интервјуто, чиј коментар доби најмногу лајкови.

Сопругата на Виргилиј, Камила Оливеира во меѓувреме не се огласи, но вреди да се потсетиме дека токму 25-годишната девојка од Араракуа, Бразил, го изнесе во јавноста реткиот семеен скандал.

Оливеира открила дека двајцата мажи имаат љубовно-сексуална врска зад нејзиниот грб, откако таа од чиста љубопитност ѕирна во мобилниот телефон на нејзиниот татко и пронашла серија интимни преписки и снимки.

Шокираната девојка потоа сето тоа го објави на Фејсбук, а нејзината приватна драма набрзо се претвори во вистински медиумски циркус.