Се појавија сериозни обвинувања против Пике, тој ги загуби нервите и се одлучи на потег кој не доликува на него: „Ми се смееја и ме навредуваа“

0

Жерар Пике се обиде да го прегази новинарот Жорди Марти и му се закануваше, што тој самиот го откри за шпанските медиуми.

Успехот на колумбиската пејачка Шакира расте од ден на ден, најмногу благодарение на нејзините нови песни во кои таа му се одмаздува на својот поранешен партнер Жерар Пике за неверството . 

Тој и неговата нова девојка Клара Чија Марта папараците не ги испуштаат од вид и ги следат на секој чекор, поради што се чини дека е под поголем притисок, барем ако се суди по неодамнешната ситуација во која се најде. Имено, според порталот Марка , Џерард за малку ќе го прегазел шпанскиот новинар Жорди Мартин, кој известува за него веќе извесно време.

Тој се најде пред куќата на родителите на поранешниот фудбалер, кога имаше многу непријатна средба со него. Мартин откри дека Џерард пристигнал во куќата на неговите родители со својата девојка Клара Чиа и не сакал да одговара на прашањата на печатот за новата песна на Шакира „TQG“ и дуетот со Карол Г. Мартин тврди дека на тоа само се насмеал и решил да продолжи по својот пат. Но, откако поминале неколку моменти, парот ја напуштил куќата, а кога повторно го видел како стои на истото место, Џерард го забрзал својот автомобил и за малку ќе го прегазил.

„Денеска поминав низ непријатна епизода со Жерар Пике и Клара Чија, за малку ќе бев прегазен“, изјави Мартин за El Gordo y La Flaca .

Додаде и дека добил неколку закани од автомобилот.

“Кога излегоа, Пике забрза толку многу што за малку ќе ме прегазеше. Малку подоцна се разминавме и двајцата ми се смееја, ме навредуваа и упатуваанепристијни гестови”, откри тој. 

Оваа непријатна приказна не завршува тука, бидејќи Мартин откри и дека Пике некако го нашол неговиот телефонски број и му се заканувал.

„Пике го доби мојот телефонски број, па дури и ми се јави велејќи дека ќе умрам, патем, тоа не беше прв пат“, рече Мартин.

Шакира неодамна даде големо интервју за мексиканскиот телевизиски канал Canal Estrellas, во кое отворено проговори за неуспешната врска со фудбалерот и нејзините чувства по раскинувањето. Во разговор со новинарот Енрике Ацеведо, таа се осврна на новата девојка на Пике, 23-годишната Клара Чија , со која фудбалерот ја изневеруваше додека се уште беа во врска.

Жените кои не поддржуваат други жени имаат посебно место во пеколот“, остро рекла Шакира.

Нагласила и како станала посамоуверена по раскинувањето, а признала и дека порано била зависна од мажи.

„Паднав на приказната дека на жената и треба маж за да биде комплетен. Сонував и за семејство каде децата живеат под ист покрив со мама и тато. Сите соништа не можат да се остварат, но затоа животот ме награди со две убави деца кои секојдневно ги исполнуваат со љубов“, истакна таа.

“Секогаш бев емотивно доста зависна од мажите, бев вљубена во љубовта. Но мислам дека успеав да ја видам таа приказна од друга перспектива и денес сум доволна за себе”, додала Шакира.

Пејачката пред ова интервју им посвети две песни на Пике и неговата нова девојка, кои станаа големи хитови, па може да се заклучи дека добар дел од јавноста застана на нејзина страна по паузата.

Шакира и Пике беа во врска 12 години и заедно ги имаат синовите Милан и Саша, но парот никогаш не застана пред олтарот. Набргу по нивното раскинување во јуни минатата година, се дозна дека фудбалерот се бакнува со младата студентка за односи со јавноста Клара Чија, која работи за неговата спортска и медиумска инвестициска групација Космос.