Се сеќавате ли на „најгрдата“ невеста на светот? Сите ја исмејуваа и навредуваа, а таа направи епска трансформација! Еве како изгледа (фото)

Пред десет години главна тема беше свадбата на оваа Русинка, кога во јавноста се појави фотографијата од венчавката, а луѓето ја опсипуваа со навреди за нејзиниот физички изглед и ја нарекоа „најгрдата невеста на светот“. Што ќе кажат кога ќе видат колку се променила оттогаш?

Иако многумина тврдеа дека нивниот брак нема да трае и дека ќе се разведат, парот успеа да ги побие сите тие гласини. Нивната врска опстана и станаа родители.

Кога ,,невремето” стивна, парот едноставно исчезна во предградијата на Москва. По неколку години новинар во Русија барал вести кога се сетил на приказната за „грдата девојка“.

На крајот успеал да ја најде и бил целосно шокиран од она што го видел. Таа сега била сосема друга личност. Физичката трансформација била неверојатна.

Како што тврдела таа новинарка, за шест години успеала да ослабе благодарение на ригорозните диети, вежбањето и липосукција. Надградбите на косата, силиконите и дотерувањето на лицето целосно ја променија.

Нејзиниот сопруг никогаш не пропуштал прилика да и’ каже дека ја сака. Тој избрал да го помине животот со неа поради нејината чиста душа, а не поради нејзиниот физички изглед.

Сепак, некои медиуми пишуваа дека автентичноста на оваа фотографија не е официјално потврдена.