СЕ ТРАГА ПО ИСЧЕЗНАТА ДЕВОЈКА (15): Последен пат камерата ја фати со непознат маж! (ФОТО)

0

Полицијата соопшти дека сè уште е „многу загрижена“ за Фејт и се надева дека ќе го идентификува мажот со кој била за да помогне во нивната потрага.

Шкотската полиција започна итна потрага по 15-годишно девојче кое исчезна пред три дена со „непознат маж“.

Фејт Марли, од областа Леит во Единбург, последен пат беше видена како се среќава со маж во Глазгов, што беше снимено на надзорните камери.

Полицијата соопшти дека тинејџерката од Единбург пристигнала со автобус бр. Станицата 900 Бјукенан во Глазгов веднаш по 11.05 часот во средата, пишува Сан.

Потоа, како што може да се види на снимката од камерата, нешто по 11.20 часот се среќава со непознат маж. Двајцата потоа ја напуштиле автобуската станица во правец на улицата Северен Хановер.

Полицијата соопшти дека и понатаму е „многу загрижена“ за Фејт и се надева дека ќе го идентификува човекот со кој била за да помогне во нивната потрага .

Фејт е висок околу 170 сантиметри, со средна градба и темна руса коса до рамениците, соопшти полицијата во описот на исчезнатото девојче.

Кога последен пат била видена, девојката носела црн топ од тренерки со качулка.

Човекот со кој била видена е опишан како бел со темна коса, на возраст меѓу 20 и 30 години, соопшти полицијата.

Полицијата ги повикува сите граѓани кои имаат какви било информации за исчезнатото девојче да се јават кај нив.