СИЛВИО БЕРЛУСКОНИ ИТНО ПРЕНЕСЕН НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА! Поранешниот премиер на Италија повторно вратен во болница поради ‘непознати причини’ !?

Поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, во петокот повторно е вратен во миланската болница „San Raffaele“, откако минатиот месец помина 45 дена во болница поради инфекција на белите дробови, пишуваат тамошните медиуми.

Силвио Берлускони, лидерот на владејачката партија Форца Италија, е примен во болница поради „непознати услови“, објави италијанската медиумска агенција ANSA.

Италијанската државна телевизија RAI објави дека Силвио Берлускони, кој беше премиер во три мандати, не е на интензивна нега.