СИЛНО НЕВРЕМЕ НА ЦРНОГОРСКOTO ПРИМОРЈЕ: Ударите на ветерот достигнаа 100 километри на час! Граѓаните се ВОЗНЕМИРЕНИ! (ВИДЕО)

0

Метеоролозите најавија дека во текот на ноќта во Бар ќе дува уште посилно невреме.

  1. ОМАЖИ СЕ 
  2. РЕГИОНОТ

Невреме во Црна Гора

04.02.2023 година. • 22:43 Србија Данас/Спутник

СИЛНО НЕВРЕМЕ НА ЦРНОГОРСКИОТ БРЕГ: Налетите на ветерот достигнаа 100 километри на час! Граѓаните се ЛУТИ! (ВИДЕО)

Фото: Телеграма/Принтскрин/СпутникМетеоролозите најавија дека во текот на ноќта во Бар ќе дува уште посилно невреме

Силните налети на бурата, кои почнаа да дуваат во попладневните часови, им прават големи проблеми на граѓаните на Бар. Ветерот ги кине гранките на дрвјата и го носи мебелот од терасите на кафеаната. Регистрирани се удари на ветер од 25,8 метри во секунда, што е околу 93 километри на час.

Метеоролозите најавија дека во текот на ноќта во Бар ќе дува уште посилно невреме.

Налети на ветер се забележани и во Будва. Секторот за безбедност на Будва побара од сите граѓани вечерва да останат во своите домови поради најавените лоши временски услови, за да се спречат евентуални повреди и последици по човечки животи.

И во Будва дождот дува со околу сто километри на час.