Синовите на Бритни Спирс се вознемирени по објавувањето на нејзините мемоари: Едно од признанијата на пејачката била особено болно за нив (фото)

Бритни Спирс неодамна објави мемоари наречени „Жената во мене“ и ја разбранува јавноста. Во својата автобиографија, која беше објавена и како аудиокнига, контроверзната пејачка зборуваше за многу непознати детали од кариерата, браковите, депресијата, односот со семејството, а една од најкоментираните теми беше нејзиното признание дека абортирала за време на нејзиниот врска со Џастин Тимберлејк.

Двајцата беа заедно од 1998 до 2002 година и во тој период Бритни остана бремена, но и двајцата се согласиле дека е прерано да станат родители, па заедничката одлука била Бритни да абортира.

Ова признание имаше многу вознемирувачки ефект врз синовите на поп – дивата, кои ги има од вториот брак, со Кевин Федерлајн.

– Абортусот беше една од работите во книгата што најмногу ги вознемири. На нејзините синови им било тешко да го прочитаат бидејќи биле во роднинска врска со нероденото дете – изјавил изворот за „ОК“ за реакцијата на синовите.

Инаку, наследниците на пејачката, Шон и Џејден, околу една година живеат на Хаваи со нивниот татко, кој има целосно старателство над нив. Бритни подоцна призна дека се согласила на тоа како услов да може да ги види, бидејќи нејзиниот татко, Џејми Лин Спирс, во тој период имал целосно старателство над неа.

– Мислат дека книгата е премногу. Ако Бритни сака да ја обнови врската, тие мислат дека таа го прави тоа на погрешен начин.

Поради бројните скандали, како и лошиот однос со нивниот татко, Бритни со години нема комуникација со синовите.

– Момчињата се навистина загрижени за својата мајка. Тие отсекогаш се надеваа дека еден ден ќе имаат врска со неа, но книгата ги оддалечи уште повеќе и тешко е да се види што се случува сега. Многу е тажно – рекол изворот.

Инаку, мемоарите се посветени на Шон и Џејдан, а почнуваат со реченицата: „На момчињата, кои се љубовите на мојот живот“.