Синот на најжешкиот актер изгледа како негова реинкарнација! Жените ширум светот ќе бидат воодушевени – Има потенцијал!

Со своето појавување на малите екрани во Србија пред повеќе од 15 години, Вилијам Леви брзо ги освои срцата на гледачите, станувајќи глобално признат и обожаван. Сега изгледа доби замена – синот.

Вилијам Леви првпат ги освои срцата на гледачите во Србија пред повеќе од 15 години, по што стана глобално познат и обожаван, многу пред да стане редовен гостин на нашите екрани.

Често опишуван како најубавиот и најубавиот маж на светот, тој го привлече вниманието на многу жени , и покрај тоа што стана татко рано во животот и сега има возрасен син.

На почетокот на мај, по долгогодишни шпекулации и бројни скандали, Вилијам Леви и Елизабет Гутиерез решија да го прекинат својот 20-годишен брак . Актерката која српската публика ја сакаше во теленовелата „El rostro de Analia“, јавно проговори за деталите од разводот, нагласувајќи дека сè уште го сака Вилијам, а немањето љубов од нејзина страна не е причина за нивната разделба. .

Во истото интервју, 45-годишната Мексиканка зборувала и за нивните деца – Кристофер (18) и Кајла (14). Кристофер го привлече вниманието со својата неверојатна сличност со својот славен татко и веќе стана популарен на социјалните мрежи со над 1.200.000 следбеници. Активно се занимава со бејзбол, често споделува фотографии од игрите, но и со семејството, покажувајќи длабока наклонетост кон родителите и сестрата.

Иако разводот на неговите родители секако ќе биде тежок, Елизабет е убедена дека децата ќе имаат доволно љубов и поддршка.

– Моите деца се мирни затоа што Вилијам е одличен татко, и секогаш ќе имаат љубов од двете страни, така што се добро и ќе бидат добро – изјавила актерката, пренесува „Пипл“.

Кристофер е буквално огледална слика на неговиот татко, додека помладата Кејли изгледа речиси идентично како нејзината мајка во помладите години. Иако Елизабет и Вилијам се во петтата деценија, изгледаат барем 20 години помлади.