СИТЕ ЖЕНИ НА БРАЌАТА ЃОКОВИЌ: ПРВАТА ЉУБОВ на Новак била српската Џеј Ло, Ѓорѓе сакал атрактивни УБАВИ жени, а Марко сака уметничка

Иако денес сите тројца браќа Ѓоковиќ се среќни во љубовта, во минатото ги поврзуваа со бројни дами.

Приватниот живот на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ отсекогаш го привлекувал вниманието на јавноста, особено љубовниот живот и бракот со Јелена. Освен Ноле, во центарот на вниманието се и неговите браќа Марко и Ѓорѓе .

И покрај тоа што се родени браќа, тие отсекогаш имале различни вкусови кога станува збор за девојки , а многу убавици паднале на нивниот шарм. Некои од нивните љубовни врски беа под будното око на јавноста, а еве со какви убавици беа.

Тоа беше пред Новак Ѓоковиќ да стане глобално популарен и најдобар во светот во тенисот.

Лидија е диџејка позната по името Лејди Ли, а многумина ја нарекуваат „српската Џеј Ло“. Нивната љубов не траеше долго поради обврските на српскиот тенисер, кои потоа станаа драстично поголеми. Се обиделе да одржат врска на далечина, но кога сфатиле дека не им оди, решиле да ја прекинат, пишува Zadovoljna.rs.

„Ноле за време на нашата врска секогаш беше внимателен и насмеан, но тогаш ги немаше обврските што ги има денес. Сега носи тежок товар на грбот како познат човек во светот на спортот. Се разбира, Ноле не е папучар“, рече таа во едно интервју.

Јелена Ѓоковиќ

Тие важат за еден од најкомпатибилните парови, а се запознале во 2005 година преку заеднички пријатели. Веднаш заклучиле дека се еден за друг, а ги споила големата љубов кон спортот.

Следните години Јелена со Новак се пресели во Монте Карло, каде заедно со неговата кариера изгради и своја кариера. Таа стана и директор на фондацијата Новак Ѓоковиќ.

Јелена е голема поддршка за Ноле, а круна на елегантен брак се синот Стефан и ќерката Тара.

Летиција Тесари

Братот на Ноле, Марко, со години ужива во љубовта со убавата Бразилка Летисија Тесара, додека за нивната врска се знае многу малку. Љубовниот живот го држат строго подалеку од очите на јавноста, а неодамна се шпекулира и за нивната венчавка. Сепак, Срѓан Ѓоковиќ ја демантираше таа вест.

Тие двајца го градат својот свет во Марбела. Таму Марко се сместил, таму ја запознал Летиција и таму работи на тениската академија. Инаку, тој играше и тенис, но потоа го напушти тој спорт.

Летиција по професија е дизајнерка, додека на нејзиниот Инстаграм може да се најдат уметнички фотографии кои се инспирација за многумина.

„Марко… Не знам од каде да почнам кога зборувам за тебе, кога те гледам затоа што моите чувства кон тебе не почнуваат и не завршуваат. Нема зборови да искажам како се чувствувам во моментите кога сме се заедно. Посакувам да можам да објаснам необјасниво, секогаш кога ќе се обидам да откријам што е тоа што го чувствувам за тебе, повторно… Не знам од каде да почнам. Мојата љубов кон тебе започнува секој ден, како да е почеток на нешто сосема ново и необјасниво. За почеток, би можела да кажам дека те сакам“, му рече таа на Марко.

Тијана Ралиќ

Најмладиот брат на Ноле, пред да стапне на лудиот камен, ја сакаше убавата бринета Тијана Ралиќ со која беше во врска 6 години. Додека беа заедно често објавуваа заеднички фотографии на социјалните мрежи врз основа на кои можеше да се заклучи дека заедно оделе на романтични патувања.

Иако се шпекулираше дека ќе се свршат, Тијана и Ѓорѓе ставија точка на својата љубов, а причината за раскинувањето во медиумите беше наведена честата разделба. Тијана во една прилика преку стори на Инстаграм проговори за раскинувањето, кога откри дека ја прекинала врската, но и дека го „надраснала“ Ѓоковиќ.

Нивната љубов заврши пред три години, а се чини дека Ѓорѓе беше невиден романтичар во таа врска. Сепак, оваа убавица дури неодамна на својот Инстаграм профил откри непознати детали за нивната љубов. Нејзините следбеници ја прашаа дали е вистина дека бившиот сака да се омажи, но таа не го направи тоа, а раскинувањето беше неизбежно.

„Точно е дека сакаше, а јас не, но не го оставив поради тоа“, напишала Тијана, а потоа продолжила да одговара на прашањата за раскинувањето.

„Ми беше ужасно тешко затоа што се надевав дека нешто ќе се промени, но кога ќе ја надраснеш личноста и врската воопшто, не вреди да се надеваш дека ќе се подобри. Секое чекање само ти отежнува тебе и личноста што со која си во врска “, напиша Тијана.

Неодамна се појави вест дека Тијана наскоро ќе стане мајка .

Сашка Веселинов

Поранешната госпоѓица успеала да го однесе Ѓорѓе до олтарот, а за нивната раскошна свадба се пишувало со денови .

Сашка и Ѓорѓе за прв пат се појавија во јавноста дури на почетокот на оваа година, а заедно гостуваа во емисијата кога искрено проговорија за својата љубов. Тогаш младиот Ѓоковиќ призна дека почетокот на нивната врска бил повеќе од неславен.

„Во 2015 година исклучив се, немам социјални мрежи. Бевме во град, ништо не проверив. Дојдов до неа и и реков: „Здраво“, таа гледаше во телефонот, не ме ни погледна “, се присети Ѓорѓе, но сепак успеа да најде заеднички јазик. Двојката се запознала преку заеднички пријатели, а набрзо почнале да живеат заедно.