Сите зборуваат за реакцијата на Новак Ѓоковиќ: Еве што направи кога ја виде ,,жешката” фотографија на Северина

0

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ моментално е на принуден одмор, бидејќи не смее да влезе во Америка каде што се одржуваат турнирите од мастерс серијата.

Бидејќи не е на теренот, јавноста забележа еден негов „потег“ надвор од теренот, поточно на социјалните мрежи.

Популарната хрватска пејачка Северина Вучковиќ на својот Инстаграм објави провокативна фотографија на која го покажува своето делумно голо тело.

Самата фотографија привлече големо внимание, но дури тогаш беше забележано дека фотографијата му се допадна и на Новак Ѓоковиќ.