Сите ја паметат како љубовница на американскиот претседател, а 25 години по големиот скандал тешко се препознава, изгледа многу подобро од тогаш!

Моника Левински во јавноста ја памети како љубовница на поранешниот американски претседател Бил Клинтон, а сега воодушеви со нејзиното појавување на премиерата на филмот „Што има врска љубовта?“ во Лондон.

Моника Левински беше главната ѕвезда на премиерата на „What’s Love Got To Do With It?“ во Лондон.

Денес, 49-годишната активистка и авторка во јавноста е најпозната како љубовница на поранешниот американски претседател Бил Клинтон , а во ретко излегување покажа дека денес изгледа уште подобро отколку пред 25 години, кога беше во сред скандал со прељуба.

Во кратка јакна со светки и елегантни панталони со висок струк, Моника ја истакна својата женствена фигура, а вниманието го привлече нејзиното младешко лице.

Моника и денес го има прекарот на најпознатиот љубовник на светот, кој го стекна во 1998 година, кога светот дозна за нејзината афера со тогашниот американски претседател.

Таа дојде во Белата куќа во летото 1995 година како практикант, а работата ја доби преку семејна врска. Непосредно пред да биде откриена нејзината афера со Клинтон, таа беше префрлена во Пентагон бидејќи нејзините претпоставени сметаа дека поминува премногу време со претседателот. Таа подоцна призна дека имала девет врски со Клинтон во Овалната соба на Белата куќа.

Откако нивната афера излезе на виделина, Бил негираше се за што беше обвинет. За се зборуваше во едно интервју пред неколку години, во кое го спомна Левински и истакна дека му е жал што се се случило тогаш, а кажа и дека во тоа време бил под голем притисок.

Неговата сопруга Хилари му простила се, а по повод Денот на вљубените му посветила и романтична честитка на својот Инстаграм профил.

„Среќен Ден на вљубените до мојата најголема љубов, напиша Хилари покрај старата заедничка фотографија.