СКАНДАЛ ВО КРАЛСТВО – Се вели дека манекенката Роуз е љубовница на принцот Вилијам

0

Денот на вљубените, наводно, го поминал со својата љубовница

Кралското семејство повторно е во центарот на медиумското внимание. Овој пат не се заслужни Хари и Меган Маркл, туку Вилијам и Кејт Мидлтон.

Шпанска „Марка“ ја доби информацијата дека престолонаследникот Вилијам е во врска со манекенката Роуз Ханбери (Роуз Ханбери, 38) со која наводно го поминал Денот на вљубените.

Роуз е блиска до кралското семејство бидејќи е сопруга на Дејвид, 62-годишниот маркиз од Чолмондели од 2009 година, со кој има три деца.

Набргу по свршувачката објави дека чека близнаци, а во Челзи склучи граѓански брак.

Таа се занимаваше со манекенство и соработуваше со модна агенција за која работеше и Кејт Мос. Таа е пријателка на принцезата од Велс, а во 2020 година беше фотографирана во Норфолк во непосредна близина на Вилијам и Кејт Мидлтон.

Шпанска „Марка“ пишува дека меѓу неа и принцезата настанала голема тепачка, а сопругата на Вилијам и забранила да се појавува на официјални јавни настани поврзани со судот.