СКАНДАЛ НА ОСКАРИТЕ: Хју Грант се нафрли на водителката и се најде на СТОЛБОТ НА СРАМОТ! Неприфатливо однесување на актерот

0

Британскиот актер Хју Грант прошета на црвениот тепих на Оскарите , најпрестижната филмска награда. Оскари добија и Брендан Фрејзер и Мишел Јео, но гледачите подеднакво ги интересираше што се случуваше на црвениот тепих, каде споменатиот актер го заслужи епитетот „с*роња“.

Манекенката и водителка Ешли Греам разговараше со сите на црвениот тепих, а кога дојде редот на Грант, таа зажали дури и кога се обиде да разговара со него. На секое прашање што му го поставувала, Хју Грант давала кратки одговори и иако Греам се обидел да го продолжи интервјуто, во еден момент таа едноставно дигна раце.

Ешли Греам, Хју Грант

Разговорот одеше вака:

– Што се радуваш вечерва, што чекаш да видиш?

– Дај да видам?

– Па, да, филмот што го гледавте, се надевате ли дека некој од нив ќе победи?

– Не, никој посебен.

Ешли потоа се обиде да го одвлече од „филмскиот дел“ од интервјуто и го праша „што носи“:

– Мојот костум.

– Не си го сошивте вие, кој го сошил – праша насмеаната водителка, за Грант да одговори:

– Не знам, мојот кројач.

Погледнете го интервјуто каде таа едноставно застана откако ја прашаа „Како е да се глуми во филмот „Стаклен кромид“ и тој одговори: „Едвај бев во филмот“:

Недолго откако снимката се појави на Твитер, гледачите го исмеваа Хју, нарекувајќи го „с*роња“ и прашувајќи се „зошто тој воопшто дојде на наградите“.