Скорпиите ги очекува ЛОША комуникација со партнерот овој ВТОРНИК; ДОГОВОРИТЕ ќе одат „мазно“ за Јарците, а Близнаците ќе бидат ИСЦРПЕНИ!

0

На биковите денес нема да им пречат ситниците кои вообичаено им „бодат“ во очи.

ОВЕН

Денеска можете да оставите добар впечаток во деловното опкружување со вашиот ангажман и внимавање и на најмалите детали. Потребно е многу време, но сакате да се покажете во најдобро светло. Во подолгите емотивни врски, можете да бидете критични кон партнерот.

БИК

Добро и стабилно расположение. Имавте и деловен разговор од кој очекувате многу, а повеќе од сигурно е дека ситуацијата оди во позитивна насока. Вистински ќе уживате во моментите со саканата личност. Нема да ви пречат ни малите нешта кои вообичаено ве боцкаат.

БЛИЗНАЦИ

Малку сте исцрпени од вашето самонаметнато темпо, но не сакате да пропуштите ниту една акција. Сепак, тешко дека ќе бидете расположени за некои посебни акции во попладневните и вечерните часови. Тивки моменти со саканата личност и уживање.

РАК

Денес ја имате вистинската мерка во се што правите, па затоа е одлично време да побарате услуга или да ја зајакнете комуникацијата со колегата. Можете да дојдете до заедничко решение за проблемот. Уживате во комуникацијата со некого и потсвесно посакувате повеќе од приказна.

LAV

Деловен партнер има предлог што вреди да се разгледа. Исто така, ако сте во процес на завршување на некои документи, дополнително вклучете се, можете да го направите ова. Прифаќате комуникација од некој за кој знаете дека е заинтересиран за вас, но не сте особено расположени.

ДЕВИЦА

Доколку имате посериозен разговор со деловен партнер, не правете го тоа наутро, бидејќи можеби ќе пропуштите некои работи. Одложи за период околу пладне. Обидете се јасно да му покажете на вашата сакана дека се грижите за неа.

ПРАВО МЕСТО

Иако имавте сомнежи, сепак сфаќате дека вашите планови се остваруваат. Додуша, не ви се допаѓа што нешто поконкретно се одложува за вториот дел од неделата. Сепак, вие сте подготвени да почекате. Прифаќате дека партнерот ја презема водечката улога во планирањето на вашите состаноци и времето заедно.

СКОРПИЈА

Доколку се надевавте на пари, денес ќе добиете информација за одложување на плаќањето. Или ќе се намали во однос на она што го очекувавте. Дека ќе бидеш расположен, но нема да бидеш. Ниту денес немате добра комуникација со емотивниот партнер. Премногу сте нервозни.

СТРЕЛЕЦ

Нема да имате задоволителна комуникација со претпоставените, па ќе ви ја расипе добрата вест што ќе стигне. Надвор од училиште. Не сте на иста бранова должина со вашиот емотивен партнер. Недоразбирање и можност за кавга.

ЈАРЕЦ

Вие сте во стабилно, но во исто време стимулирачко расположение. Договорите се одвиваат без проблеми и во текот на овој ден можете да оставите добар впечаток кај луѓето со кои контактирате. Не пропуштајте да започнете приказна со некој што ви е интересен, сега можете.

ВОДОЛИЈА

Некои луѓе, постари по возраст или искуство, го имаат вистинскиот совет за вас. Слободно можете да побарате помош од нив доколку се најдете во ситуација на неизвесност или ќор-сокак. Навистина сакате да направите потег за некого, но сè уште не сте сигурни дали е вистинското време.

РИБА

Властите или претпоставените ќе покренат важни прашања со вас. Не ја пропуштајте можноста да ги промовирате своите идеи, но и да давате приговори доколку ги има. Ви недостига поголема интимност со емотивниот партнер, но моментално не сте во позиција да ја постигнете.