СЛИКА ОД ПОЖАРОТ ВО УЖИЦА: Се запалија салите, низ населбата се шири густ чад

Голем пожар избувна рано утринава во населбата Ужице, Турица. Пожарот се гледа од сите делови на градот, а жителите на Ужице ги разбудиле пожарни сирени.

Како што е објавено на Фејсбук страницата „Огласна табла Ужице“, според првите неофицијални информации се запалиле салите на патот кон Големата брана.

Не е познато дали има повредени или жртви.

Повеќе противпожарни возила се на терен од раните утрински часови.