Сопругата на Горан Бреговиќ ретко се појавува во јавноста! Погледнете како изгледа Џенана (ФОТО)

Легендарниот рок музичар Горан Бреговиќ со голем успех стекна регионална слава на чело на еден од најголемите југословенски бендови „Бијело дугме“. По распадот на бендот, Бреговиќ ја продолжи својата соло кариера, а подоцна формира свој оркестар.

Горан малку зборува за приватниот живот, а познато е дека со сопругата Џенана е во брак 30 години. Џенана Суџук се омажи за Бреговиќ во 1993 година, а венчавката се одржа во најромантичниот град на светот – Париз.

Иако се заедно три децении, а Бреговиќ е познат како една од најголемите ѕвезди на овие простори, Џенана отсекогаш била повеќе наклонета да води приватен живот и да се грижи за своето семејство. Заедно, двојката има три ќерки, Ема, Лулу и Уна.

Бреговиќ има и вонбрачна ќерка со сараевскиот танчерка Јасенко. Парот во тоа време не планирал да имаат деца, но музичарот го прифатил детето.