СТРАШНА ТРАГЕДИЈА! Двајца фудбалери загинаа во страшна сообраќајна несреќа!

0

Германски фудбал завиен во црно

Топката стана сосема неважна во Германија во неделата. Страшна трагедија го погоди мрачниот фудбал , бидејќи во сообраќајна несреќа животот го загубија двајца фудбалери, физиотерапевт и поранешен играч на локалниот клуб Алеманија Егенштајн.

Во страшната несреќа загинаа пет лица, а според првите информации до трагедијата дошло кога возачот на автомобилот изгубил контрола, по што се судрил со такси и излетал од патот.

– Алеманија Егенштајн е длабоко тажна поради загубата на своите активни фудбалери Дани Цимерер и Тим Палушко, физиотерапевтот Леони Буркарт и поранешниот фудбалер Филип Домер – објави германскиот нисколигаш.