СТРАШНО ВИДЕО! СЛОВЕНЕЦ ЛЕТАЛ ДО 150 МЕТРИ: Длабоко “зад” зелената линија, но не победи! (ВИДЕО)

0

Беше неверојатно колку е добар Ланишек и го имаше најдобриот скок на денот, но тоа не беше доволно за победа.

Сезона е на зимски спортови и речиси секој ден пристигнуваат нови, поневеројатни снимки. Видовме како Жига Јелар имаше скок од речиси 250 метри на тренинг во Кулм, па сите бевме возбудени од Тими Сеиц пред Вилингем, каде го собори рекордот во ски скокoви и падна по лет од 161,5 метри, па сега неговиот сонародник ќе биде во центарот на вниманието, Анзе Ланишек.

Ланишек го имаше скокот на денот во Вилингем, бидејќи прескокна точно 150 метри, што е со големина на аеродром во мал германски град, и беше одлично изведен во однос на стилот.

Погледнете го извонредниот скок на Ланишек кој го имаше најдобриот скок викендов во Вилинген каде веќе в недела не очекуваат квалификациите и две нови серии од новото поединечно натпреварување каде ќе имаат силна конкуренција во форма на словенечки ски-скокачи, но и Халвор Егнер Гранеруд кој денеска славеше, потоа Давид Кубачки…