СТРАШНО! УЖАСНА НЕСРЕЌА ВО МОТО ГП ПРВЕНСТВОТО: Познатиот возач се преврте на патеката, моторот падна над него! (видео)

0

Познатиот возач во Мото ГП шампионатот, Пол Еспаргаро, имаше страшна несреќа за време на квалификациската трка во Португалија.

Погледнете што се случи (забележете, видеото е вознемирувачко):

Првите информации се дека животот на Еспаргаро не е во опасност, но се уште се чека официјална потврда.