Стрелецот тешка ЉУБОВНА ОДЛУКА, а Рибите ќе ги мачат ГЛАВОБОЛКИ – ХОРОСКОПОТ за четврток е подготвен!

Дознајте каков ден ви подготвуваат ѕвездите

Прочитајте што ве советуваат ѕвездите  за денес 09.11.2023  во врска со работата, љубовта и здравјето.

Oвен

Работа:  Овој работен ден би можел да одлучи како ќе биде остатокот од неделата за повеќето Овни. Ако сакате да завршите во црно, бидете многу тактични.

Љубов:  Тактичноста може да помогне во љубовната сфера денес, но нема да биде доволно да ги испеглате сите нерамнини во врската.

Здравје:  Можни проблеми со дишните патишта.

Бик

Бизнис:  Во текот на овој работен ден, на Биковите им е многу важно да не избрзуваат со деловни заклучоци. Чувајте ги луѓето кои ве оттргнуваат од синхронизација на далечина или работете на подобрување на комуникацијата.

Љубов:  Пред вас се отвораат нови патишта, можеби ќе треба заедно да планирате некои финансиски активности.

Здравје:  Можни се проблеми поради флуктуирачки крвен притисок.

Близнаци

Работа:  Овој ден во неделата би требало да биде многу поуспешен за Близнаците на деловен план. Ќе ви треба помош од некој од проверените соработници, не двоумете се да ја побарате.

Љубов:  Што се однесува до емотивно – љубовната сфера, би било паметно да зборувате што помалку, бидејќи оваа среда повикува на дела и конкретни постапки кон личноста која ве интересира.

Здравје:  Освен ситни проблеми со ситни коски, нема други предупредувања.

Рак

Работа:  Во суштина, овој работен ден не треба значително да се разликува од претходниот, дури и за најтипичните претставници на овој знак.

Љубов:  Нешто слично можете да очекувате и во љубовната сфера. Без многу бранувања и нови можности, главно анализа на сопственото однесување и сработеното во претходниот период.

Здравје:  Нема големи здравствени предупредувања.

Лав

Работа:  Комплетната работна атмосфера ќе зрачи со навестување на промени кои ве очекуваат во иднина, затоа држете се до вашите приоритети, вашиот дел од работата и не форсирајте ништо.

Љубов:  Денеска не е најповолна астролошка клима за поставување високи цели на полето на љубовните врски. Многу труд, а сепак скромни резултати.

Здравје:  Можни ситни ревматски тегоби.

Девица

Работа:  Солиден работен ден е пред луѓето родени под соѕвездието Девица, особено кога станува збор за ефикасност во реализацијата на некои големи заостатоци.

Љубов:  Слободните Девици, веќе требаше посериозно да ги сфатат сигналите на личност која неодамна ја запознале преку пријател. Нека сè тече на свој начин, важно е сè да ви е многу пријатно во моментов.

Здравје:  Внимавајте на слабата циркулација.

Слободно работно место

Работа:  Релативно мирен и професионално избалансиран работен ден ги очекува повеќето Ваги. Сепак, внимавајте на точноста на деталите кога договарате важни работи.

Љубов:   Слобода Вага, иако другата страна изгледа затворена, само бидете трпеливи и ќе успеете да ја освоите.

Здравје:  Освен некои алергиски реакции, нема други предупредувања.

Шкорпија

Работа:  На најтипичните Скорпии им претстои важен работен ден. Со голем обем на работа, за очекување е да се официјализираат важни договори за иден професионален ангажман.

Љубов:  Можни се проблеми во комуникацијата со саканата личност, па обидете се да избегнете непотребни објаснувања.

Здравје:  Многу добро.

Стрелец

Работа:  Обидете се да правите една по една работа и не се наметнувајте физички, бидејќи доцнењето ќе биде помалку штетно од сите други пропусти.

Љубов:  Не го одложувајте соочувањето и решавањето на дилемите, доколку сакате без големо оптоварување во иднина.

Здравје:  Можна главоболка.

Јарец

Бизнис:  Овој може да биде многу успешен за типичните Јарци, под услов да избегнуваат да бараат правда и да се докажуваат по секоја цена. Заштедете ги вашите нерви и енергија.

Љубов:  Би било добро да насочите дел од вашата енергија на покажување нежни чувства и љубов кон саканата личност. Ова е добар ден да надополните дел од она што сте го пропуштиле.

Здравје:  Пазете се од инфекции, настинки, зајакнете го имунитетот.

Водолија

Бизнис:  Недостигот од практичност и вербална тактичност може да им го загорчи денот на Водолиите, но не може да ги спречи да ги остварат повеќето планирани деловни цели.

Љубов:  Денеска пресудно ќе биде да работите на смирување на страстите и да ја препуштите иницијативата на другата страна.

Здравје:  Намален имунитет.

Риба

Бизнис:  За најтипичните Риби претстои солиден работен ден, кој би можел да заврши со приближно ист опсег како и претходните неколку.

Љубов:  Од друга страна, независно од вас, можат да дојдат одредени недоразбирања. Потребна е доза на претпазливост во сферата на комуникацијата, бидејќи осигурувачот ќе биде пократок од вообичаеното.

Здравје:  Можна главоболка.