Таткото го убил во ходник а бабата и дедото додека гледале телевизија: Грозоморните детали од злосторството во куќата во Књажевац (фото)

Вишото јавно обвинителство во Заечар и’ нареди на полицијата во Књажевац да го приведе Алекса Милојевиќ (22) до 48 часа.

Алекса Милојевиќ е уапсен за тројното убиство во семејната куќа – дедо Миќа Милојевиќ (81), бабата Сара (83) и таткото Предраг (60). Тој го призна делото, велејќи дека го направил од сочувство.

Алекс Милојевиќ, Убиство, Књажевац, Убиец, трирачен убиец

Како што дознава српскиот портал Курир, крвопролевањето се случило денеска околу 15 часот и 50 минути. Телото на таткото било пронајдено во ходникот, каде било пронајдено многу крв. Ги убил бабата и дедото во дневната соба, додека гледале телевизија.

Дедото бил неподвижен, а таткото и бабата тешко болни, изјави денеска министерот за внатрешни работи Ивица Дачиќ.

Алекса Милојевиќ утре ќе биде сослушан.