ТАЊА САВИЌ ЈА ЕЛИМИНИРАЛА ОВАА НАМИРНИЦА ОД ИСХРАНАТА И ГО ИЗГУБИЛА СИОТ ВИШОК НА КИЛОГРАМИ: Еве што е тоа

0

Тања Савиќ ги загуби вишокот килограми што ја мачеа.

Тања Савиќ на крајот на минатата година реши да се позанимава со својот изглед. Најпрво се обидувала да консумира само сокови од овошје и зеленчук, но бидејќи не издржала, решила да јаде храна, но порциите да ги преполови.

„Почнав детоксикација и требаше да пијам само сокови од овошје и зеленчук, но не можев да издржам без да ставам храна во уста. Ги чував соковите за појадок и решив да имам помали, лесни оброци. Јадев салати, пилешко, риба… Секако, се без леб. Буквално ја преполовив количината на храна што ја внесував и брзо ми донесе резултати“, изјави неодамна за „Хит Информер“ кога истакна дека приоритет и е стомакот.

„Штом ставам неколку килограми, стомакот веднаш ми се зголемува и тоа ме нервира . Конечно успеав да се ослободам од него! Сега никаде немам вишок. Многу сум задоволна од изгледот. Имам тенденција да се здебелувам, па морам да одвојам време да си ја регулирам исхраната, за да ја задржам витката линија“, изјави искрената пејачка која сега во интервју за „Блиц“ откри дека почнала да тренира.

“Сакам да тренирам. Тешко е да ме терате, но кога ќе ги видам резултатите, после се чувствувам виновен ако го пропуштам. Истото важи и за храната, обично ја кршам исхраната со тесто, масна храна, чоколадни шипки. Не сум многу строг во врска со тоа“, рече пејачката.