,,Тетка” му праќала експлицитни фотографии на малолетно момче а водела и љубов со него во својот автомобил: ѝ го одзеле телефонот и имало што да видат (ФОТО)

0

Енди Пејџ Розафор, училишна чистачка од Њу Ферфилд, Конектикат, била уапсена откако имала секс со тинејџер и му испратила голи слики и видеа на кои мастурбира.

Таа наводно користела Snapchat и Instagram во период од шест месеци за да му испраќа голи фотографии и видеа на момчето за да има секс со него.

„Сакате да видите нешто“, наводно гласела пораката, а потоа и првата фотографија.

Таа најпрвин му рекла дека го испратила видеото по грешка, но набргу потоа испратила уште едно разголено селфи.

Полицијата започнала истрага за нејзиното однесување откако пријателот на жртвата им кажал на неговите родители, кои потоа го пријавиле инцидентот во полиција бидејќи се сомневале дека нивното дете е сексуално нападнато.

Росафорт е обвинета и дека праќала видеа на кои мастурбира и бара од момчињата да и возвратат на нејзините голи слики. На нејзиниот телефон била пронајдена слика од жртвата без кошула.

Полицајците, во меѓувреме, собраа докази за да докажат дека двајцата биле на истата локација кога се случиле наводните напади.

Во полицискиот извештај се наведува дека момчето имал секс во возилото со чистачката, но ја прекинал врската бидејќи почнал да се чувствува чудно поради тоа.

Тој им кажал на своите родители за наводниот напад два дена подоцна, бидејќи се чувствувал виновен за тоа што се случило.

Чистачката платила кауција од 100.000 долари и била ослободена под услов да нема контакт со други малолетници освен со своите деца и да не смее повеќе да користи социјални мрежи.

По обвинувањата, таа поднесе оставка од нејзината работа во училиштето кое ја предупреди во декември да не испраќа пораки или да контактира со учениците преку платформите на социјалните медиуми.

Таа пред судот се изјасни за невина и нејзиното следно судење е закажано за 23 март.