Тогаш не ни сонувала дека еден ден ќе биде принцеза: Кејт Мидлтон изгледала вака како бебе (ФОТО)

Кејт Мидлтон е една од најпочитуваните личности во британското кралско семејство.

Таа стана дел од кралството Велика Британија со бракот со принцот Вилијам во 2011 година и ја доби титулата принцеза.

Принцезата од Велс секогаш ја гледаме во најелегантните тоалети. Таа го одржува природниот изглед, а на лицето никогаш не и недостасува насмевка. Кејт неодамна сподели фотографија од своето детство, а до сега не сме имале можност да ја видиме во ваква публикација.

Таа ја промовира својата нова кампања за важноста на раното детство со споделување на нова фотографија од себе како бебе. Таа го држи лицето на таткото Мајкл Мидлтон и се смешка на фотографијата. Во описот не напишав дека „лицата се најдобра играчка за бебиња“.

Кејт го отвори Центарот за рано детство во 2021 година како дел од нејзината и Кралската фондација на принцот Вилијам за „да ја подигне свеста зошто првите пет години од животот се толку важни за нашите идни животни резултати и што можеме да направиме како општество за да ја прифатиме оваа златна можност за создавање посреќно, ментално поздраво и похранливо општество“.