ТОТАЛНО СЕ УПРОПАСТИЈА! На овие актерки им пропаднаа КАРИЕРИТЕ поради неуспешни ЕСТЕТСКИ КОРЕКЦИИ, повеќе не личат на себе

Платиле премногу!

Овие познати дами чии кариери беа уништени со пластични операции докажуваат дека е подобро да бидете задоволни со својот изглед и да избегнувате големи корекции.

Лара Флин Бојл  многумина ја сметаа за една од најталентираните актерки на нејзината генерација. Лара се прослави преку ноќ благодарение на улогата на Дона Хејворд во култната серија „Твин Пикс“. По неколку филмски улоги, таа доби можност да биде аудиција за главната улога во претстојната хит серија „Ally McBeal“.

Иако улогата на лудиот адвокат на крајот отиде во рацете на  Калиста Флокхарт , креаторот на серијата  Дејвид Е. Кели  беше толку импресиониран од аудицијата на Лара што ја создаде улогата на Хелен Гембл специјално за неа во неговата втора хит серија,  „The Practice“ .

Нејзината физичка промена со естетски интервенции започна во 2001 година кога за прв пат ги зголеми усните. За окото на просечниот набљудувач, нејзините црти беа апсолутно совршени, но се чини дека таа не мислеше така и, за жал, продолжи со корекции кои денес ја прават непрепознатлива за многумина.

Очекувано, тоа се одрази и на нејзината кариера. Можностите за бизнис брзо се намалуваа, па таа само повремено се појавуваше во помали проекти, а од 2014 година нема никаква филмска или телевизиска улога.

Истата судбина ја доживеа и Мелани Грифит  . Актерката неодамна изјави дека не била ни свесна колку корекциите драстично и го промениле лицето додека не добила критики за нејзиниот изглед.

– Ништо не разбрав додека луѓето не почнаа да велат: ‘Боже, што направи таа со себе?’ Се чувствував повредено. Отидов кај друг доктор и тој почна да ми ги вади сите глупости кои претходниот доктор ми ги стави во лице. Се надевам дека сега изгледам понормално – искрено рекла Мелани.

Најдобар пример за актерка чија непотребна корекција засекогаш ја уништи ветувачката кариера е секако  Џенифер Греј.

Ѕвездата на култниот романтичен филм „Dirty Dancing“ реши да го оперира носот веднаш по успехот на филмот и набрзо горко зажали поради тоа.

-Влегов во операционата сала како ѕвезда и ја напуштив како целосен анонимус. Тоа беше операција на носот од пеколот. Засекогаш ќе бидам онаа некогаш позната актерка која веќе никој не ја препознава поради операција на носот – рекла таа.

Џенифер сакала да биде конвенционално убава и затоа решила да го корегира носот, но од операционата сала излезе како сосема друга личност која го изгубила она што ја правело препознатлива. Носот не и бил ниту „грд“ ниту преголем, туку уникатен и посебен, но актерката признава дека тоа го сфатила предоцна и дека операцијата била најлошата одлука што ја донела.