ТОЈ ИМА 85, А СОПРУГАТА 24 ГОДИНИ И УЖИВААТ ВО БРАКОТ: Тој е една деценија постар од нејзиниот дедо, а за една работа ОЧАЈНИЧКИ СЕ ТРУДАТ! (ВИДЕО)

0

Миракл Пог (24) и сопругот Чарлс Пог (85) од Мисисипи, брзо се заљубиле откако се сретнале во перална – и сега размислуваат да го прошират своето семејство и покрај тоа што Чарлс е постар маж, дури и постар од нејзиниот дедо.

Тие се запознале во 2019 година и парот брзо се земаа. Пензионираниот агент за недвижности Чарлс конечно реши да ги признае своите чувства на медицинската сестра Миракл и една година подоцна и ја запросил во февруари 2020 година.

И покрај нивната 61-годишна разлика во возраста, парот размислува за вештачко оплодување со надеж дека ќе основа семејство за да се осигура дека Чарлс, кој е без деца, ќе остави наследник.

Миракл вели дека мајка и Тамика Филипс (45) и дедо Џо Браун (72) ја поддржувале врската од самиот почеток, откако виделе колку тој ја направил среќна, но таткото Карим Филипс (47) било потешко да се убеди.

– Чарлс донесе облека и сакаше само да му служам. Еден ден влезе, фрли парче хартија и рече „запиши го твојот број“ како вистински „играч“. Тој беше мојот витез во сјаен оклоп“, вели Миракл, додавајќи дека не се чувствувала чудно поради него.

Тој направи да се чувствува удобно.

– Знаев дека е постар, но не знаев точно колку години има. Кога дознав, веќе беше доцна, поминаа неколку месеци и веќе имав чувства кон него – открива девојката, наведувајќи дека е роден во 1937 година.

Не ѝ пречеше неговата возраст, тие само сакаа да видат како им оди.

– Не ми е гајле дали има 100 или 55 години, ми се допаѓа таков каков што е. Мислев дека има можеби 60 или 70 години затоа што изгледа многу добро. Тој е секогаш буден и активен. Дедо ми велеше дека е среќен ако сум среќна и дали тоа е она што го сакам, додека татко ми беше против тоа – истакнува тој.

И требаше долго време да го убеди, па го праша дали сака засекогаш да ја изгуби ќерката.

-Да не дојдеше на мојата свадба ќе ме изгубеше засекогаш. Му реков дека ми треба неговата поддршка и да ме однесе до олтарот. „Откако го запозна Чарлс и разговараше со него, го засака“, вели таа.

–  Денот на свадбата беше прекрасен, тоа беше најдобриот ден во мојот живот. Нема проблем со разликата во годините. Тие што оставаат коментари на интернет не прават разлика, ние само ги оставаме да си го направат своето. Многу сме среќни заедно. Со нетрпение очекуваме да основаме семејство заедно – вели Чарлс.

@mnigeria98

HEY YALL!!! Here We Are Again Traveling 😝😝 This Time To #BERMUDA ✈️✈️ Had To Explore The Wonders Of This Beautiful Island & All I Found Was Sea Glass, Very Nice People, & A Windy Ocean‼️😂 Hope Y’all Enjoy This Video, WE’RE BAACCKKKK😘😘 See You In The Next Country!! #secondhoneymoon #travel #fyp #explore #explorepage #foryoupage #oldermanyoungerwoman #bermudatriangle #tiktokchallenge #facebookreelscontest

♬ Pose – Yo Gotti

Двојката се венча во јули минатата година, а Миракл го опишува денот како „најдобриот ден“ во неговиот живот. И покрај разликата во години, таа вели дека е очајна да основа семејство со Чарлс и се надева дека ќе има две деца иако знае дека веројатно таа ќе го надживее, пишува Мирор.

– Сакам да има уште една генерација. Бараме клиника за ИВФ за да разговараме за нашите опции. Одевме на клиника, но навистина имавме предрасуди иако не не познаваат и беше доста поразително. Сега не размислувам додека не ми го дадат детето. Можеби годините на Чарлс ќе не спречат да имаме деца, но јас сум слободоумна – изјави Миракл.

Исто така додава како се грижи за Чарлс.

– На Денот на благодарноста тој доби ковид и јас се скршив, се подготвив за се, но како што станува и живее секој ден…, тој не оди никаде. Се подготвуваме за се, а тој вели дека можеби нема да биде тука за пет години. Му велам дека дека ќе не надживее сите нас. Реално знам дека ќе бидам подолго од него, затоа се трудам да живеам, да се забавувам и да искусам колку што можам повеќе со него. Се трудиме да живееме – вели девојката.

@mnigeria98

Hey Everyone!! We’ve made it to the LONDON NEWS🫶🏾🤞🏾😘😘 I’m so happy bc if it wasn’t for my TikTok fam, I wouldn’t have this exposure 🤞🏾🤞🏾 thanks so much and stay tuned. Got some great Valentines content coming very soon! Love love loveeee y’all. https://www.tyla.com/sex-and-relationships/married-couple-big-age-gap-start-a-family-172818-20230202 https://www.mirror.co.uk/news/us-news/married-couple-61-year-age-29112313 https://www.dailystar.co.uk/real-life/i-want-baby-husband-61-29113282

♬ Her Way (Sped Up) – PARTYNEXTDOOR

Миракл тврди дека нејзината врска привлекла многу негативно внимание и лоши коментари на интернет, при што парот често го мешаат со татко и ќерка.