Трагедија во Крагујевац: Тинејџер (19) си пукал во градите, починал на лице место

19-годишен млад човек од Крагуевац со ловечка пушка си пукал во градите и починал на лице место.

– Се застрела со пушк. На местото на настанот веднаш пристигнала брза помош, но младиот човек не можел да се спаси бидејќи се здобил со сериозни прострелни рани. Никој не може ни да претпостави што би можело да биде причината за оваа трагедија, вели извор запознаен со случајот.

Понатамошната истрага ќе ги утврдува околностите под кои се случил овој трагичен настан.