Три работи што мажите мразат да им ги прават жените за време на сексот, но никогаш не ги кажуваат

Многумина ќе речат дека се е дозволено во кревет, но некои работи навистина ги мачат мажите, без разлика колку мислите дека им се допаѓаат.

Колку и да изгледа дека на партнерот му се допаѓа сè во љубовта и во креветот, постојат одредени работи кои навистина го мачат, но тој не сака да ви ги каже. Вистина е дека не сите мажи сакаат исти работи во спалната соба, но овие работи им пречат на сите, без исклучок.

1. Гризење

Веројатно има мажи на кои им се допаѓа… Но, генерално, не им се допаѓа. Секако, тука не се вклучени лесни каснувања и оние кои се дел од играта.

Она што спаѓа во оваа група се неартикулирани каснувања, оставајќи лузни или дури и кинење на кожата. Во никој случај не е пријатно. На крајот на краиштата, тој е човек, а не сендвич. Затоа, пуштете ја топката, бидејќи тоа е дефинитивно една од најомразените работи.

Не се препорачува штипкање, премногу грубо гребење, пресилно удирање и се што може да предизвика болка, без разлика колку вашиот маж сака „груба игра“.

2. Играње со неговите брадавици

Извинете дами, но мажите не добиваат толку добро чувство од бакнување, допирање, гризење или играње со брадавиците. Ова е нешто што веројатно веќе го знаете, но погледнете го вака: кожата околу вашите гради е исто толку чувствителна како и вашите брадавици, ако не и повеќе.

Малку е чудно кога жената ќе почне да му ги лиже брадавиците на мажот. Иако тоа е нешто што едвај го чувствуваат, мажите чувствуваат дека тие се оние кои треба да ви го направат тоа. Така жената се задоволува, па нема потреба да го прави тоа, бидејќи тој е маж и нема да се чувствува удобно.

Некои жени сметаат дека ова е нешто што ќе додаде масло на огнот за време на предиграта. Ова не важи за секој маж, но тој повеќе ќе го цени ако го бакнете и допрете на кое било друго место.

3. Непристојност во допирањето на неговата гордост

Работите може да станат малку груби во топлината на моментот – тоа е нешто што сите го знаеме. Но, дури и ако работите станат малку поагресивни, нема да му се допадне ако премногу грубо ги користите рацете или забите.

Ако направите нешто премногу грубо во таа област, знајте дека тој нема да се чувствува удобно, напротив, ќе предизвикате сосема спротивен ефект од очекуваниот.

Премногу силно стискање, користење на забите или дури и вакуумирање може само да ве одведат во погрешна насока. Гледајте на тоа вака – дали би сакале да биде груб со прстите на вашиот интимен дел? Тоа секако би било болно.

Тоа е многу чувствителна област, па мора да бидете остроумни и внимателни кога одите таму. Малку агресивност може да успее, но сепак би било подобро ако го правите тоа нежно и лесно.

Најважно за ова е што знаете дека никогаш не треба да бидете груби кога вашиот партнер е блиску до оргазам, без разлика дали е тоа мастурбација или орално задоволство. Тоа е една од оние работи кои мажите дефинитивно ги мразат, но се двоумат да ги спомнат.

Најверојатно сценарио е прекинот на оргазмот, бидејќи премногу чувства го расипуваат додека се фокусира и ужива во оргазмот. Ако сте решени да одите таму долу за време на оргазам, направете го тоа нежно.