Уапсен Џастин Тимберлејк: Пејачот се појави пред суд, еве за што се товари! (фото)

Пејачот Џастин Тимберлејк е уапсен поради возење под дејство во Хемптонс, изјави претставник на органите на редот за ABC News.

Апсењето се случи во понеделникот вечерта во Саг Харбор, Њујорк. Поп-ѕвездата денес ќе се појави на суд. Тимберлејк има два концерта во Чикаго овој викенд и два во Њујорк следната недела.

Претставник на полициската управа Саг Харбор изјави за Мирор дека пејачот моментално е во притвор во нивната станица.

Тимберлејк бил уапсен веднаш по напуштањето на вечерата

Според Мирор, се вели дека наскоро ќе биде објавено соопштение за да се расветли повеќе ситуацијата – но извори со директни сознанија велат дека станува збор за сообраќаен прекршок, а сите знаци укажуваат на возење под дејство на алкохол.

Џастин, наводно, отишол да се сретне со пријателите во понеделникот вечерта во Саг Харбор и околу 13:30 часот, наводно, влегол во својот автомобил за да вози до местото каде што престојувал. Но, веднаш штом седнал зад воланот, полицијата го запрела и го привела.