УЖАС – Страшна несреќа од која се замрзнува крвта во вените! Марк Маркез со полна брзина го удри својот ривал за време на трката – морничави сцени (видео)

0

Прославениот возач на мотори, Марк Маркез изрежира вистински хаос на првата трка во новиот шампионат на Мото ГП.

Првиот круг беше во тек, кога Мркез при излезот од свиокот со полна брзина го удри во грб Мигел Оливеира, соборувајќи го на патеката.

Маркез веднаш стана, и истрча до Мигел да се извини за инцидентот.

Поради сето ова Маркез се „почести“ со свирежи од публиката, а како изгледаше судирот погледнете во приложеното видео:

По судирот Оливеира останал да лежи на земја а докторите веднаш му помогнале, но се уште нема информации за сериозноста на повредата.