УРНЕБЕСНИ СЛИКИ ОД КРАЛОТ ЧАРЛС ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ

0

Еден од омилените настани на кралицата Елизабета , кој никогаш не го пропушти, беа игрите на Хајленд, кои традиционално се одржуваат на крајот на летото во Браемар, Шкотска. Тоа се натпревари во фрлање камења, влечење јаже и скокање во вреќи.

Заедно со кралицата, Чарлс секогаш беше на Игрите , за кого овогодинешниот настан беше прв откако стана крал. Чарлс беше придружуван од неговата сопруга, кралицата Камила , и неговата сестра принцезата Ана со нејзиниот сопруг Тимоти Лоренс. Кралот умирал од смеење, а фотографиите станале вирални.

Носеше шкотски килт, а стајлингот го комплетираа црвените чизми до глужд, кои беа особено комични за корисниците на социјалните мрежи.