ФОТОГАЛЕРИЈА | Вереницата на Џеф Безос ужива на неговата мега-јахта: Погледнете ги фотографиите кои буквално го ‘запалија’ Интернетот: “Годините се само бројка за неа…“

Вереницата на еден од најбогатите луѓе во светот, Џеф Безос, Лорен Санчез, деновиве безгрижно се одмара на мега-јахтата вредна 500 милиони долари и со тоа повторно се најде како главна тема во светски познатите магазини.

Лорен Санчез ужива во сончањето и фотографирањето на ултра-луксузната јахта на нејзиниот сакан, а според папарацо-фотографиите кои беа објавени на Интернет, може да се види како таа прави и неколку селфи-фотографии. 

Папараците не пропуштиле прилика да ги доловат нејзините убиствени облини. За потсетување, Џеф Безос ја запроси по пет години врска додека биле на крстарење во Франција. Станува збор за дијамантски прстен од 20 карати за кој се проценува дека вреди меѓу 2,5 и 5 милиони долари, а Лорен Санчез веднаш го кажала судбоносното „да“.

Погледнете ги фотографиите кои се шират со ‘брзина на светлината’ на Интернет: