(ФОТО) АКТЕРКАТА ПОВТОРНО СЕ ПОЈАВИ ВО ИСТ ФУСТАН НА црвениот тепих: Но, има 1 добра причина за тоа која само жените ја разбираат

0

Кејт Бланшет се појави на црвениот тепих за време на Берлинскиот филмски фестивал и во таа прилика облече фустан од Живанши

Кејт Бланшет повторно е најозборуваната актерка, а причината е нејзината неверојатна глума во филмот „Tar“ за кој беше номинирана за Оскар.

Промовирајќи го овој филм на Берлинскиот филмски фестивал, Кејт пристигна во фустан на модниот бренд Живанши, кој се состои од тесен црн рол топ со отворен грб и широко здолниште во омбре стил.

Интересно е да се напомене дека до сега Кејт веќе го носеше овој фустан во Кан пред пет години. Но, кога нешто добро и стои на жената, плус таа се чувствува фантастично во тоа – тогаш нема пречки повторно да не го носи истото.

Погледнете како изгледала Кејт во Берлин: