ФОТО | Дали Џенифер Лопез изгледа исто толку добро во живо како и на Инстаграм !? Еве како навистина изгледа задникот на латино-дивата – погледнете и оценете сами!

0

Актерката и пејачка Џенифер Лопез успеа да го изгради своето име во синоним за беспрекорен изглед. Целиот свет знае за нејзината бујна, издлабена задна страна, стомачни мускули и беспрекорен тен.

Нема сомнеж дека  Џенифер Лопез и на 53 години изгледа одлично. Но, дали изгледа исто толку беспрекорно како и на фотографиите од социјалната мрежа Инстаграм ?

Џенифер Лопез
 Џенифер Лопез

Во последните две години, целиот свет е фокусиран на латино дивата поради обновувањето на врската, а потоа и бракот со Бен Афлек, нејзината голема љубов од почетокот на 2000-тите години.

Покрај тоа што е среќна во љубовта, таа има и хармоничен семеен живот, како и импресивна кариера, но често обожавателите најмногу ги фасцинира тајната на нејзината вечна виталност и младост.

На социјалните мрежи често споделува фотографии и видеа од теретана или одмор, а лајковите што ги собираат се бројат во милиони.

Џенифер Лопез
Џенифер Лопез

Заштитен знак на Џенифер Лопез се затегнатите нозе, совршено извајаните стомачни мускули и секогаш бујниот и згоден задник. Таа гордо ги истакнува своите облини кога и да се појави некаде, а познато е и дека долниот дел и е осигуран на вртоглави 27 милиони долари.

Сепак, фотографиите кои ги уловија папараците откриваат како изгледа Џенифер Лопез во реалноста. Очигледно е дека завидната форма е присутна и во реалноста, но има многу кои истакнуваат дека фотографиите на социјалната мрежа Инстаграм и папарацо фотографиите не се поклопуваат. Имено на овие други фотографии се гледа дека дури и Џенифер Лопез има целулит и стрии, како речиси секоја жена.