ФОТО | Еве како изгледа најубавата девојка во светот! Малата Анастасија порасна и ја споредуваат со Ирина Шајк, дури велат и дека ќе ја надмине – погледнете!

0

Анастасија Књазева беше прогласена за најубава девојка на светот во 2017 година. Медиумите пишуваа дека таа е наследничка на познатата убавица Ирина Шајк, а стана и најмладата манекенка која се појавила во францускиот Vogue.

Прекрасните сини очи, долгата кафена коса и ангелското лице, во комбинација со неверојатна харизма, ги освојува срцата на луѓето ширум светот.

Анастасија Књазева
Анастасија Књазева

Шест години подоцна, Анастасија Књазева има дури 1,1 милион следбеници на социјалната мрежа Инстаграм и живее како нејзините врсници.

Таа се обидува да најде баланс помеѓу манекенството и нејзината училишна работа. Таа оди на часови по англиски јазик и танц, а една од нејзините најголеми страсти е пеењето.

Анастасија Књазева
Анастасија Књазева

Нејзините желби изненадија многумина бидејќи сите очекуваа дека малата Анастасија дефинитивно ќе сака да остане во јавниот свет и да изгради кариера како модел, можеби ТВ-лице или актерка.

Сепак, најважно е што сака и дека е среќна и исполнета во својот избор.

Анастасија ја започнала својата манекенска кариера кога имала само две и пол години, а веќе била многу позната на четири години. Многу брендови се заљубија во неа бидејќи се однесувала природно пред камерите.

Нејзината мајка го отворила нејзиниот Инстаграм профил во 2015 година и почнала да ја промовира својата ќерка.

Во 2017 година Daily Mail ја прогласи девојката за најубава на светот. Јавноста беше воодушевена од нејзините црти и величествени сини очи, а во 2018 година беше на петтото место на листата на најубави деца во светот на L’Officiel.

Таа потпиша договори со многу познати брендови за облека и се вработи како водител во ТВ емисии и улоги во некои филмови.

Погледнете го нејзиниот профил ОВДЕ.