ФОТО | Ирина Шајк објави серија провокативни фотографии, а обожавателите посебно ја нападнаа поради една: “Срамота! Па, тоа е вулгарно!“

0

Една од најубавите манекенки во светот, Ирина Шајк (37 г.), сподели провокативни фотографии на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм. На фотографиите сменила неколку комбинации, а најголемо внимание привлече еден – минијатурен топ и кратко жолто здолниште, толку кратко што одоздола се гледале гаќичките.

На една од фотографиите, таа беше свртена со грбот, ги рашири нозете и се наведна напред, така што нејзиниот заден дел беше во преден план. Со тоа открила дека гаќите што ѕиркаат под ситното жолто здолниште се затвораат со патент. Меѓутоа, на многумина таа фотографија воопшто не им се допадна во коментарите, а нејзината објава можете да ја погледнете ОВДЕ.

Не знам, навистина мислам дека некои од тие фотографии се непотребни. Вие сте една од најубавите жени на светот, но тоа не значи дека сè ви изгледа добро“, „Ова требаше да биде модна фотографија ? Ова е само вулгарно“, „Зошто ти требаше четврта фотографија, Ирина ?“, „Навистина ? Ако фотографот ве замолил да позирате така, тоа не значи дека сте морале“, гласат само дел од коментарите незадоволни од позирањето на Ирина Шајк.