ФОТО | ЛУКА ДОНЧИЌ СТАНА ТАТКО – Ѕвездата на Далас Маверикс го откри името што го избра за своето девојче

0

Еден од најдобрите кошаркари од овие простори, Словенецот Лука Дончиќ, објави во јавноста дека станал татко со прекрасна фотографија на социјалните мрежи.

Во описот на фотографијата објавена на социјалната мрежа Инстаграм, ѕевездата на Далас Маверикс го откри името на бебето.

Лука Дончиќ

Тој и неговата избраничка го нарекле девојчето – Габриела.