ФОТО | Најубавата фудбалерка на светот се соблече и ја разбуди фантазијата на обожавателите: Интернетот ‘гори’ поради тетоважата на нејзиниот задник

0

Алиша Леман е една од најпопуларните и најатрактивните фудбалерки во светот.

Оваа позната фудбалерка, привлекува внимание со својот изглед и движење на теренот, но и со својот атрактивен изглед.

Алиша Леман која моментално настапува за Астон Вила е причината поради која многумина го следат женскиот фудбал во последно време.

Таа е многу популарна на социјалните мрежи и има повеќе од 15 милиони следбеници на социјалната мрежа Инстаграм.

Пораснав на село, таму цел ден игравме фудбал, тоа ме прави тоа што сум денес“, изјави оваа атрактивна фудбалерка неодамна.

Алиша Леман повторно го „запали“ Инстаграм со нови, жешки фотографии, а многумина зборуваат за тетоважата со пеперутка на нејзиниот задник. Фотографиите можете да ги погледнете ОВДЕ.