(ФОТО) ОГРОМНА ТЕРАСА, ЅИДЕН ДВОР: Ова е домот на Верица Шерифовиќ, секој детал е внимателно одбран

Пејачката Верица Шерифовиќ живее во Крагуевац, а малкумина знаат како изгледа нејзината куќа.

Екипата на емисијата „Папарацо Лов“ го посети родното место на пејачката во Крагуевац, каде го фотографираше домот на Верица Шерифовиќ , кој зрачи со луксуз.

Огромната куќа е опкружена со висока ограда, голема тераса пред куќата – нема сомнеж дека оваа куќа е вистинска оаза на мирот за нив.

Верица не е толку активна на социјалните мрежи како нејзината ќерка Марија Шерифовиќ, а јавноста нема често можност да види како всушност изгледа нејзиниот дом.

„Јас сум најсреќната жена на светот“

Да потсетиме, Марија Шерифовиќ неодамна доби син кој го нарече Марио, а Верица тогаш истакна дека е горда на својата ќерка.

Марија и Верица

– Јас сум најсреќната жена на светот! Имав внуче! Јас сум во Америка и не би се огласувала повеќе. Сакам само сите да знаат колку сум горда – изјавила Верица за „Блиц“.