ФОТО | Познатата пејачка со албанско потекло во оскуден костим за капење ги остави без здив нејзините обожавалите: Ја нарекуваа најубавата жена на планетата

Британската пејачка Рита Ора ги покажа фотографиите од одморот на кои позира во минијатурно бикини покажувајќи ја својата импресивна фигура.

Облечена во сребрен дводелен костим за капење, оваа 32-годишна пејачка поминуваше време со својот сопруг и пријателите, а многу следбеници беа воодушевени од нејзините затегнати стомачни мускули. Своето жешко летно издание го заокружи со густ златен накит и очила за сонце.

слика
Рита Ора

Најубавата жена на планетата“, гласеше еден од коментарите на фотографијата на познатата пејачка со албански корени која ги воодушевува сите со својот физички изглед.

Иако ова оскудно летно издание изненади многумина, пејачката често избира проѕирни и тесни парчиња за да го истакне својот физички изглед и атрибути за јавни излегувања.

Инаку, Рита Ора тајно се омажи за својот партнер, режисерот Таика Ваитити, на почетокот на август минатата година. Парот се венча на интимна церемонија во Лондон, а дури на првата годишнина решија да споделат детали и фотографии од венчавката.