ФОТО | Популарната Парис Хилтон ги воодушеви нејзините обожаватели со нејзиното оскудно издание на луксузна јахта во Грција: “Ти си вистинската Барби!“

Парис Хилтон ја покажа својата завидна фигура во розово леопард бикини кога на социјалната мрежа Инстаграм сподели нови фотографии од одморот во Грција.

Бикини Барби“, напишала кратко и јасно 42-годишната Парис Хилтон во описот на објавата на Инстаграм

На фотографиите се гледа како Парис Хилтон ужива на јахта во бикини, кои ги споила со бели еспадрили од модниот бренд Gucci со розови врвки. Таа го комплетирала својот аутфит за одмор на луксузна јахта со бели очила за сонце и излижана коса.

Погледнете ги фотографиите ОВДЕ.

На неколку фотографии популарната Парис Хилтон е опсипана со шмука на палубата, а на една фотографија се капе во морето пливајќи во кристално чиста вода.

Требаше да глумиш во филм за Барби!“, искоментира еден обожавател на нејзината објава, додека друг додаде дека Маргот Роби е феноменална, но дека Парис Хилтон би можел да биде уште подобар.

Инаку, розовата одамна е препознатлива боја на Парис Хилтон, а оваа харизматична претприемачка носи розови тонови долго пред т.н. тренд „Barbie“ го зафати Холивуд