ФОТО | ТАА Е ПРВАТА ПЕЈАЧКА КОЈА ДОБИ УЛОГА ВО “ЖИКИНА ДИНАСТИЈА“ – За фустанот на Зорица Брунцлик се зборува и до ден денешен, а погледнете како изгледаше нејзината наследнича во него

0

Познатата српска пејачка Зорица Брунцлик зад себе има успешна кариера која трае со децении, но малкумина се сеќаваат дека таа се испробала и на филмското платно.

Зорица Брунцлик и пред 40 години доби улога во познатата југословенска хит-серија „Жикина Династија“ каде го пееше сега веќе познатиот хит „А тебе нема“.

Зорица Брунцлик тогаш се појави во познат фустан за кој се зборува и денес, а кој го доби од познатиот моден бренд Paco Rabanne.

Зорица Брунцлик

Фустанот, за кој тврдат дека бил еден од најскапите, неодамна го облече наследничката на пејачката Злата, а Зорица Брунцлик неодамна се пошегува на тоа.

Секако дека повеќе и одговара бидејќи е позгодна и поубава“, низ насмевка изјавила пејачката.