ФОТО | Убавата Вероника се соблекува ‘целосно гола’ пред 26 години постариот пејач! Еден од најдобрите оперски гласови ја заведе кога таа имаше само 18 години, а и ден денес се ‘луди’ еден за друг!

Италијанскиот оперски пејач Андреа Бочели и неговата втора сопруга Вероника Берти се вљубени до „уши“. Провокативните фотографии од нивниот одмор потврдуваат дека тие не можат еден без друг.

Сопственикот на еден од најубавите гласови на светот, италијанскиот тенор Андреа Бочели (64 г.) моментално ужива во друштво на својата сопруга Вероника Берти (39 г.) на луксузна јахта.

Андреа Бочели

Иако на јахтата владее семејна атмосфера, судејќи по папарацо фотографиите снимени пред неколку дена, тие понекогаш не можат да ги контролираат страстите и се однесуваат како на почетокот на врската.

Снимени се како се масираат на јахтата, се соблекуваат еден пред друг, а папараците ја фотографирале Вероника како го соблекува костимот за капење на нејзиниот сакан додека се качува на јахтата.

Инаку, девојката била заведена од оперскиот пејач кога таа имала 18 години, а тој 44! Разликата меѓу партнерите е 26 години. И двајцата признале дека веднаш сфатиле дека се создадени еден за друг кога се запознале и веднаш ја поминале првата заедничка ноќ во хотел.

Двојката се запозна во 2002 година на една забава, а Андреа Бочели се разведе од првата сопруга Енрика Цензати веднаш истата година.