Фудбалерот го изневерувала со соиграч од репрезентацијата! Откриена скандалозна афера: Се вмеша и тренерот – ништо не можеше да се сокрие (фото)

Актуелното европско фудбалско првенство зема сè поголем замав, а очите на целиот свет се вперени кон фудбалерите и нивната игра на теренот. Сепак, понекогаш случувањата надвор од теренот се далеку поинтересни од самата игра.

Така белгиската репрезентација беше во центарот на вниманието кога беше откриен љубовниот триаголник на нејзините истакнати фудбалери. Актери на аферата беа Кевин Де Брујн и Тибо Куртоа, како и убавицата по име Керолин.

Еве за што всушност се работи. Де Брујн пред неколку години уживаше во романтична врска со убавата Керолин, а сè изгледаше идилично. Меѓутоа, таа завршила во креветот на неговиот соиграч, а тој дознал сè за тоа.

Аферата која ја потресе белгиската репрезентација

„ Мојата поранешна девојка често патуваше во Мадрид, бидејќи го познаваше Куртоа од порано, ме изневеруваше. Му реков в лице дека знаев дека спие со неа и оттогаш имаме само професионалeн однос, не сме веќе едни од најдобрите другари, но селекторот ме праша дали сакам да го отстранат Куртоа од репрезентацијата, но јас не сакав, иако тоа се случи, тој е добар голман ни треба – изјави Де Брујн во 2014 година.

Керолајн ја даде својата верзија на приказната за целата ситуација која се чини дека е поврзана со шпанската серија:

„Во летото 2012 година, Кевин ми кажа дека имал афера со мојата најдобра пријателка и јас му реков дека избира меѓу мене и неа. Бев подготвен да му дадам втора шанса, но нашиот однос не беше ист после тоа, – ја започна својата приказна Каролин која рече дека родителите на Де Брујн ја натерале да молчи за тоа или ќе ја тужат поради тоа, а потоа раскажала што се случило со Куртоа.

Тибо Куртоа отсекогаш бил миленик на жените

– Потоа отидов во Мадрид, да му возвратам на услугата, а тој мислеше дека моето патување е одлична идеја, но потоа се случи нешто што не требаше да се случи. Таа ноќ, Тибо ми даде нешто што не сум го добила три години со Кевин. Можев да разговарам со Тиб за сè, а тој дури и ми подготви вечера, што Кевин никогаш не го стори . Кевин ме изневери и јас помислив зошто да не го направам истото – изјави Лејнен за белгиските медиуми

Години подоцна и двајцата се сеќаваат на аферата, воопшто не комуницираат насамо, а на репрезентативните собири си се обраќаат само службено…

Керолин денес е среќно мажена, а аферите со двајца фудбалери и се минато. И двајцата продолжија понатаму.