ХАРИ И МЕГАН ГО УНИШТИЈА ГОЛЕМИОТ ДЕН НА ЕДИНСТВЕНАТА ЛИЧНОСТ ОД СЕМЕЈСТВОТО КОЈА ГИ САКА! Сите зборуваат за БЕСКРУПУЛОЗНИОТ потег на парот: Како можеа?

Во своите мемоари „Spare“, принцот Хари ја сподели приказната за тоа како тој и Меган Маркл му објавиле на семејството дека е бремена.

Војводата од Сасекс (38) напиша дека тој и Меган се надевале дека ќе основаат семејство откако се венчале во мај 2018 година . Неколку месеци подоцна, тие беа воодушевени кога дознаа дека војвотката од Сасекс (41) е бремена и му кажаа на кралското семејство на свадбата на неговата роднина, принцезата Евгениј во октомври.

Меган Маркл, принцот Хари

Пишувајќи дека се „неверојатно среќни“ за Евгенија и нејзиниот вереник Џек Бруксбанк, Хари рече дека тој и Меган ја одложиле својата прва кралска турнеја како брачен пар за да присуствуваат на свадбените прослави. Прославата, исто така, им даде „можност да ги извлечат членовите на семејството еден по еден и да им ја кажат добрата вест“.

– Во Виндзор, непосредно пред приемот на невестата и младоженецот, го заглавивме тато во неговата работна соба. Седеше на своето големо биро, од кад го има неговиот омилен поглед, право низ Long Walk… Беше воодушевен кога дозна дека ќе стане дедо по четврти пат; неговата голема насмевка ме стопли – изјави принцот Хари за реакцијата на неговиот татко, кралот Чарлс Трети.

– По приемот со пијалоци, во салата Сент Џорџ, јас и Мег го тргнавме Вили настрана. Бевме во голема просторија, со оклоп на ѕидовите. Чудна соба, чуден момент. Ја шепнавме веста, а Вили се насмевна и рече дека мора да и каже на Кејт – продолжи:

– Кејт беше преку собата и разговараше со нејзината сестра Пипа. Реков дека можеме да го направиме тоа подоцна, но тој инсистираше. Така отидовме и ѝ кажавме на Кејт, а таа исто така широко се насмевна и ни честиташе. И двајцата реагираа точно како што се надевав – како што сакав.

Три дена по свадбата на принцезата Евгениј, Кенсингтонската палата му објави на светот дека Меган е бремена. Веста дојде на денот кога таа и принцот Хари пристигнаа во Австралија на нивната прва заедничка кралска турнеја.

– Нивното кралско височество Војводата и војвотката од Сасекс со задоволство објавуваат дека војвотката од Сасекс очекува дете во пролетта 2019 година – продолжи соопштението на палатата:

– Нивното кралско височество ја ценат сета поддршка што ја добија од луѓето ширум светот од нивната венчавка во мај и се воодушевени што можат да ја споделат оваа среќна вест со јавноста.

Во „Spare“, принцот Хари ја пофали својата бремена сопруга за време на „многу напорна турнеја“, шармантна публика каде и да одеше.

– Таа блесна низ цела Австралија, Тонга, Фуџи, Нов Зеланд. По еден особено возбудлив говор, таа доби овации – изјави војводата од Сасекс.

Пролетта Меган го роди синот Арчи Харисон, кој сега има 3 години. Тричленото семејство ќе стане четири со раѓањето на ќерката Лилибет Дијана, која е родена во јуни 2021 година во Калифорнија, откако Сасексите се повлекоа од нивните високи кралски улоги.

На многумина не им е јасно како можеле да ја „украдат“ принцезата од нејзиниот посебен ден и да објават такво нешто, особено што таа е единствената што била со нив при сите проблеми. Евгенија и Џек излегуваа со Меган и Хари пред нивната романса да излезе во јавност, присуствувајќи на забава за Ноќта на вештерките заедно во Торонто во 2016 година. Минатата година, Евгенија отпатува во Калифорнија да ја посети својата роднина и заедно присуствуваа на Супер Боул. Таа се појави и во серијата на Нетфликс за војводата и војвотката од Сасекс, видени како си играат со Арчи на плажа.

На почетокот на оваа недела, Бакингемската палата ја објави среќната вест дека кралското семејство уште еднаш се шири. Во вторникот, дворјаните рекоа дека принцезата Евгенија е бремена со своето второ дете.

Евгенија (32) и Џек (36) се веќе родители на синот Августус Филип Хок, кој следниот месец ќе наполни две години.

„Принцезата Евгенија и господинот Џек Бруксбанк со задоволство објавуваат дека го очекуваат своето второ дете ова лето“, се вели во соопштението на палатата, додавајќи:

– Семејството е воодушевено и Август е многу среќна што стана постар брат.

Принцезата Евгенија исто така објави на нејзината страница на Инстаграм, споделувајќи фотографија од Август како ја бакнува нејзината стомак и ги обвиткува рацете околу нејзините нозе.

– Толку сме возбудени што можеме да споделиме со вас дека ова лето ќе пристигне нов додаток во нашето семејство – напишала внуката на кралот Чарлс за фотографијата што ја направил нејзиниот сопруг.