Хари Потер ќе стане татко! Познатиот актер го чека своето прво дете

0

Поминаа 22 години откако актерите на ,,Хари Потер” се појавија во првиот филм како волшебници во светот на Хогвортс, а сега Даниел Редклиф ќе стане татко.

33-годишниот актер ја запознал својата девојка на снимањето на филмот на кој работеле и двајцата и вели дека тоа било љубов на прв поглед.

Даниел беше фотографиран со Ерин додека се шетаа низ Њујорк во петокот.

ПР-от на избраничката на Редклиф потврди дека таа и Даниел го очекуваат своето прво дете.

Редклиф е многу возбуден што ќе стане татко.

– Даниел е многу возбуден што ќе стане татко. Неговиот однос со Ерин е навистина посебен и сите мислат дека овие двајца ќе направат одлични родители. Досега не сакаа да зборуваат за тоа, но Ерин повеќе не може да го крие стомакот – рекол изворот на весникот Сан.

Двојката се запозна на крајот на 2012 година за време на снимањето на филмот Kill Your Darlings (2013), во кој и двајцата глумеа.