Холандска државјанка е пронајдена мртова во Скопје

0

Во Скопје денеска било пријавено дека во куќа во месноста Бит Пазар била пронајдена мртва С.Л.К.(52) од Кралството Холандија, со престој во Скопје.

„Смртта на 52-годишната жена без знаци на насилство ја констатирал Итниот лекар, а по наредба на јавен обвинител мртвото тело на починатата е испратено на обдукција“, објави МВР.