ХОРОР ВО АВСТРАЛИЈА: Автомобил се заби во градина на популарен хотел, има мртви, пристигна хеликоптер на брза помош

Полицијата во австралиската држава Викторија пристигна на местото на страшната сообраќајна несреќа северно од Мелбурн.

Локалните медиуми наведуваат дека има мртви откако автомобил удрил во паб на отворено и луѓе кои седеле таму во хотелот Ројал во Дејлсфорд.

Веб-страницата Flytradar24 го регистрираше хеликоптерот за брза помош кој пристигна во тој град.

Наскоро повеќе…